Kombi Tesisat - Petek Temizleme

Kombi Tesisat Temizleme

Öncelikle tüm kombilerde sağlıklı ve konforlu bir çalışma elde etmek isteniyorsa düzenli bakım yaptırılması gerekmektedir. Kombi bakımı ısınma ve düzenli çalışma açısından oldukça önemlidir. Bunun için Onur Teknik Kombi Firması ile iletişime geçilebilir. Tüm teknik kombi bakımları, onarım ve petek temizliği firma güvencesi ile yapılır. Profesyonel basınçlı, havalı, darbeli sistem ve paket yıkama makinaları ile petekler ve su hatları temizlenir. İlaçlı, basınçlı ve darbeli şekilde tüm yıkamalar firma bünyesinde yer almaktadır. Kireç olsun, küf ve tortu olsun hiçbir tıkanıklık kalmaz.

Kombi bakımı esnasında yapılan işlemler:

· Kombi fanı temizleme

· Kombi bacası temizleme

· Yanma hücresi temizleme

· İyonize temizleme

· Çakmakların ayarı yapma

· Desibel kontrolü yapma

· Sıcaklık sensör direnç ölçümü yapma

· Alev ayarı yapma

Peteklerde yapılantemizlik asla zararlı bir işlem değildir. Bu işlem kombide daha verimli çalışma sağlar ve daha iyi ısınmaya yardımcı olur. Bu şekilde doğalgaz tasarrufu sağlanır. Kombi bakımı kombinin ömrünü uzatan bir işlemdir. Eğer petekler ısınmıyor, evin ısıtılmasında zorluk çekiliyorsa hiç tereddüt etmeden petekler temizletilebilir.

Petek temizliği yaptırmak kombinin verimini artırır ve daha fazla ısınma sağlayarak faturalarda bir düşüş sağlar. Kombi veriminde artma ve ısı seviyesinde bir yükselişe ulaşmak için peteklerin temiz ve suyun saf olması germektedir. Çamurlaşmış tesisatın içerisindeki tortular ısınma seviyesinin düşmesine neden olur. Bu nedenle petek temizleme işlemi oldukça önemlidir. Belirli aralıklarla mutlaka peteklerin ve kombinin temizliği yapılmalıdır

Onur Teknik Kombi Firması kombi ve petek yıkama işinde yılların verdiği tecrübesini kullanarak müşterilerine daha iyi hizmet verme gayesindedir. Yapılan işe ve işçiliğe sonsuz garanti veren firmanın müşteri güveni ve memnuniyeti kazanmak en büyük amacı olmuş durumdadır. Her türlü bakım ve onarım işlerinde güvenle irtibata geçilebilir.

Kombi Tesisat Temizleme

Eğer kombilerde verimli bir çalışma alınmıyorsa, petekler tam olarak ısınmıyor ve peteklerden koyu renkli pis sular geliyorsa en kısa zamanda kombi tesisat temizliği yapılmalıdır. Kombi bakım ve petek temizliği hizmeti veren Onur Teknik kombi firması kadrosunda bulunan bilinçli dürüst ve işlerini titizlikle yapan ekip çalışanları ile müşterilerin hizmetindedir. Her türlü bakım ve onarım işlerinde firma güvenilir bir hizmet anlayışı sağlamıştır. Firma ile iletişime geçerek kombi bakım ve onarım işlerinde hizmet alınabilir.

Kombi temizliği yaptırmak çok önemlidir. Kombilerin daha verimli çalışması için petek ve kombilerin belli aralıklarla temizliğiniyaptırmak gereklidir. Uzun süre petekler temizlenmez ise tesisatta zamanla tortu ve kireçlenme oluşur. Bu nedenle tesisatın içindeki sıcak su diğer bölgelere ulaşmakta zorluk çeker.

Kombi tesisat temizleme yapılmayan kombi vekalorifersisteminde çalışma performansı düşer. Çok hassas olan kombilerin uzun süre temizliği yapılmadığı takdirde çalışma sistemi yavaşlar. Kombiler içerisinde doğalgazı yakar ve ısıttığı suyu tesisata dağıtır. Bu işlemi yapmak için belli bir basınca sahiptirler. Eğer bu basınç oluşmaz ise kombide bir sorun oluşmuş demektir. Bu basıncın azalması bazen kombiler eskimeye başladığı zaman ortaya çıkar.

Eğer peteklerin üzerinde ısınmayan bölgeler oluşmuş ise, peteklerin üst yahut alt kısmı ısınmıyorsa, peteklerden siyah veya koyu kahve renkli pis sular geliyorsa, radyatör vanalarından çok az yahut su hiç gelmiyorsa mutlaka kombi tesisat temizleme işlemi yapılmalıdır.

Kombiler belirli aralıkla mutlaka temizlenmelidir. Sonbaharda, yazın başlarında olmak üzere en az yılda bir yahut iki defa yetkili firmalarından kombi bakım hizmeti alınmalıdır. Bu işlemi yapacak olan firmaların mutlaka uzmanlık belgeleri olmalıdır. İşinde uzman ekiplerce kombilerin periyodik bakımları yaptırılmalıdır. Bakım yaptırılmayankombilerde verim düşer hatta kombinin ömrü azalır.

Onur Teknik Kombi Firması Petek Temizleme

Tesisat yıkma işlemi uzman ve işinde deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Makine yıkama işlemi makinenin havlupan yahut uygun olan bir peteğe bağlanması ile yapılır. Ardından dairedeki peteklerin yarısı kapatılıp yarısı açık bırakılır. Tesisatta yıkama işlemi makineye kimyasal ilaç dökülerek başlar. Kırk dakika içerisinde açık bırakılan peteklerin yıkama işlemi tamamlanır.

Bazı firmalarca ilaçlı kombi temizleme işlemi uygun görülmemektedir. Birçok firma kombi temizleme işlemini basınçlı darbe ile yapılmasını uygun bulmaktadır. Basınçlı su verilerek yapılan tesisat temizleme işlemleri çoğu kişilerce daha sağlıklı görülmektedir. Kombi tesisat temizleme işlemi yaptırmadan önce yapılacak olan uygulamanın kombiye hangisinin daha sağlıklı olduğu detaylı bir şekilde mutlaka araştırılmalıdır.

Onur Teknik kombi firması petek temizleme işlemlerini bilgi birikimi, dürüst, temiz ve güvenilir bir hizmet anlayışı içerisinde yapmaktadır. Firma ekipmanlarının mesleki yeterlilik kimlik kartı bulunmaktadır.

Kombilerin rutin temizliği yapılmaz ise verim azalır. Yılda en az olarak bir defa kombi bakımı yapılmalıdır. Kombi temizliği yapan kişilerin mesleki yeterlilik kartlarının olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. Sonbahar yahut yaz ayların başlarında temizliklerinin mutlaka yapılması lazım olan kombiler, periyodik bakımlarının aksaması durumunda verimi düşer ve ömrü azalır.

Kombi temizliği yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Her türlü kombi bakım onarım, kimyasal yıkama işlemleri için Onur Teknik kombi firması petek temizleme ile iletişime geçilebilir. Soğuk kış aylarında kaloriferlerden daha fazla verim almak ve daha ucuza ısınmak isteyen tüm müşteriler yedi yirmi dört firmaya ulaşabilirler.

Kombilere bakımı yaptırıldığında yakıt tasarrufu sağlanır. Bunun yanı sıra kullanılan tesisatın ömrü uzar, arıza oluşumu azalır. Bu nedenle müşteriler arıza onarım masraflarından kurtulmuş olur. Sıcak su zamanla tesisat içerisinde aşınma meydana getirir ve peteklerde tortular oluşur. Bu tür tortular petek içerisinde tıkanmaya neden olur. Bu yüzden kombilerde tıkanma yaşanmaması için kombi bakımı çok önem arz etmektedir.

Kombi Tesisatı Petek Temizleme

Kombiler zaman içerisinde kir ve toz tutar. Kombi bakımı yapılmazsa kombilerin verimi düşer ve daha yüksek faturalar gelir. Bakımı yapılmayan kombilerde tehlikeli bir arıza oluşmaz fakat kombinin verimi düşer. Buna bağlı olarak da doğalgaz tüketiminde bir artış yaşanır. Bu durumda da maliyet artar. Bu nedenle kombi bakımı yaptırarak kombinin verimi yükseltilir ve daha düşük faturaların gelmesi sağlanır.

Kombi tesisatı petek temizleme işlemi faturayı oldukça etkilemektedir. Her yıl düzenli olarak bakımı yapılan kombilerde yüzde otuz gibi bir tasarruf sağlandığı görülmüştür. Çünkü kombilerin her yıl düzenli bir şekilde bakımı yapılır ise kombiler daha sağlıklı ve verimli çalışmaktadır. Daha verimli çalışan kombiler ısınmada bir artış sağlar ve yüksek fatura gelmesini engeller.

Kombi tesisatı petek temizleme işlemi genellikle kiracılara aittir. Kombi bakımında kombi bakım ücretini de kiracı ödemek zorundadır. Eğer kiracı kombinin düzenli olarak bakımını yaptırmıyor ise oluşacak arızanın masrafı yine aynı şekilde kiracıya ait olacaktır.

Petekler ısınmadığı, peteklerde kısmî ısı kaybı yaşamaya başlandığında, peteklerde bulunan havanın alınmasına rağmen istenilen sıcaklık düzeyine erişilemediği ve kombinin arıza verdiği zamanlarda mutlaka yetkili servislerle iletişime geçerek kombi bakımı yaptırılmalıdır. Kullanılan peteklerde alt veya üst kısımları ısınmayan bölgeler varsa, musluklardan az veya hiç su gelmiyorsa, siyah veya koyu kahverengi pis su geliyorsa Onur Teknik Kombi Firması ile son derece güven içerisinde iletişime geçilebilir.


İletişim Bilgileri

  • Aydınlıkevler Mh. Şebboy Sk. No:14/A Melikgazi / KAYSERİ
  • 0532 768 20 61
  • info@onurteknikkombi.com