Kayseri Demirdöküm Servisi

Kayseri Demirdöküm Servisi

Kayseri ve tüm ilçelerinde Demirdöküm olmak üzere tüm markalara ait kombi bakım, onarım, tamir ve montaj hizmetleri, Onur Teknik Kombi firması tarafından uzman teknik ekiplerle profesyonel olarak veriliyor. Kaliteli malzeme ve işçilikle garantili olarak hizmet sağlanıyor. Kombi tesisat temizleme, bakım ve onarım işlemleri mobil servisler tarafından hızlı ve garantili olarak yapılıyor. Kombiler çalışmaya başlamadan önce tüm bakımların yapılması, temizlik işlemlerinin tamamlanması gerekir. Kombi bakımları düzenli ve zamanında yapılırsa verimi artar ve yakıt tasarrufu sağlar. Kullanım öncesinde yapılacak petek bakımları ile daha az yakıtla daha çok ısınma sağlanır.

Mühendislik hesaplamalarıyla, yılda bir kez kombi bakımlarının yapılması gerektiği kanıtlanıyor. Kombilerin uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmasını sağlayan bakım hizmetleri, güvenlik için gerekli işlemler içinde yer alıyor. Bakımı yapılan kombiler, yüksek performans ve düşük doğalgaz sarfiyatında çalışır. Kış aylarında sağlıklı ve ekonomik ısınmayı sağlıyor. Beklenmedik arıza ve kazaların önüne geçiliyor. Güvenli ve hesaplı ısınmayı sağlıyor. En ideal kombi bakım zamanı Mart ve Eylül aylarındadır. Kombiler çalıştırılmadan, petek, tesisat, cihaz ve cihaz kart bakımlarının yapılması gerekir.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Kombi bakımları, düzenli ve zamanında yapılmazsa cihazın çalışma ömrü azalır. Normal değerlerinde ve performansta çalışmaz. Yüksek sarfiyatlı olarak çalışır. Gerekli ısınmayı sağlamaz. Ekonomik açıdan masraflı olur. Kombi çalışma ayarları zorlandığı için daha kısa sürede bozulur ve yüksek maliyetli arızalara neden olur. Yanıcı gazla çalışan kombi arızaları hayati tehlikelere neden olabilir. Gaz giriş ve gaz çıkış borularındaki arızalar can kaybı yaşanmasına neden olarak ciddi kayıplara neden olabilir.

Petek temizliği yapılmazsa gerekli ısınma sağlanmaz. Kombilerin güvenli ve sağlıklı çalışması için çalışma ve yanma sistemlerinin, gaz giriş ve çıkış borularının, petek ve tesisatlarının kontrol edilmesi, arızaların giderilmesi ve temizlenmesi gerekir. Kombi cihazından ve peteklerden yüksek verim alınması bakımlarla sağlanır. Zamanında yapılmayan bakımla, doğalgaz faturalarının yüksek olmasına neden olur. Zamanında yapılmayan kombi bakımları sonucunda soğuk kış aylarında ısınma sorunları yaşanır ve konfor ve sağlık problemleri yaşanabilir.

Kombi Tesisat Temizliği Nedir?

Kombi tesisat temizliğinin ana alanları olan, tesisat ve bağlantı temizliği, radyatör ve giriş çıkışlarının temizliği, kirli suların boşaltılması ve temiz su girişinin sağlıklı olarak sağlanmasıdır. Kombi tesisat temizleme işlemlerinde, petek temizliği ve tesisat temizliği en önemli kısmı oluşturur. Alanlarında uzman, eğitimli ve sertifikalı teknik ekiplerle tüm kombi bakım hizmetleri en kısa sürede ve ekonomik bütçelerle garantili olarak tamamlanır. Mobil ekipler anında çağrı noktasına ulaşarak servis hizmeti alınmasını sağlıyor. Tesisat, brülör ve peteklere su fışkırtılarak ve fırçalarla temizleme işlemi başlıyor. Petek ve filtreler kimyasal bileşenlerden oluşan özel solüsyonlarla detaylı olarak temizleniyor. Kimyasal solüsyonlar tortu ve kir tabakalarının oluşmasını engelleyerek uzun süre koruma sağlıyor.

Tortu ve kir katmanları petek iç yüzeyini kaplayarak ısı iletimini engellediği için kimyasal bileşenlerle iyice arındırılması ve temizlenmesi gerekir. Bakım sonrasında peteklerdeki ısı doğal ve engelsiz olarak iletilerek ısı verimini artırır. Tazyikli akan su tesisat içinde oluşan, biriken tortu ve zararlı tüm maddelerin arınmasını sağlıyor. Petek ve tesisat içine temizlik işlemleri sonrasında ısı verimini artıracak özel kimyasal bileşikler eklenerek kombi performansının artması sağlanıyor. Fan motoru içindeki tüm kalıntılar fırça ile temizlenmesi sağlanır. Cihaz içi aksamında oksitlenme ve pas oluşumları kimyasal temizleyicilerle temizlenerek giderilir. Eskiyen ve yıpranan parçalar değiştirilerek yenilenir.

Genleşme tanklarının hava basınçları test edilerek kontrol edilir. Fazla veya eksik varsa pompalarda dengelenir. Petek içindeki hava boşaltılır. Temizlik sonrası temiz suyun akışı, yanma performansı, ısı verimliliği testleri yapılarak kontrol ediliyor. Bakım ve testler sonrası yüksek ısı verimli kombiler garantili olarak teslim ediliyor.

Tesisat ve petek temizleme işlemlerinin yetkili teknik ekiplerce yapılması gerekiyor. Bilinçsizce yapılan uygulamalar, kombilerin kalıcı hasar görmesine ve hayati tehlike oluşturmasına neden olabilir. Bakım sonrasında ısınma verimi ve cihaz performansı maksimum seviyeye ulaşır. Cihaz çalışmasını ve verimini etkilene korozyon oluşumları temizlenerek giderildiği için çalışma sırasında oluşan gürültü kirliliği engellenir. Bakım ve temizleme işlemleri sonrası doğalgaz faturalarında tasarruf sağlanır ve ekonomik ısınma oluşturulur. Ekonomik ve sağlıklı ısınmayı sağlayan kombi bakımları, yaşam alanlarınızda huzurlu ve konforlu ortamlar sağlar.

Kombi bakım ve servis için Onur Teknik Kombi firması, uzman ve deneyimli teknik usta ve ekipleriyle mobil, hızlı, etkin, profesyonel ve garantili hizmet veriyor.

Petek Temizleme ve Bakımının Önemi

Yıllık olarak yapılan kombi ve petek bakımları cihazın, tesisatın ve sistemin uzun ömürlü olmasını sağlar. İklim değişiklikleri yaşanmadan bakım ve temizlik işlemlerinin yapılması kış aylarında zaman ve tasarruf kaybı yaşanmasını engeller. Kat kaloriferi ve merkezi ısınma sistemlerinde ısı dağılımını sağlayan peteklerin bakımı yaşam konforunu sağlıyor. Petek verimi ve performansının artmasını, yüksek ısı temin edilmesini sağlayan bakım ve temizleme işlemleri, peteklerde bulunan tüm kir ve zararlı madde oluşumlarının giderilmesini sağlıyor. Petek iç yüzeyinde ve petek dibinde oluşan, ısı önünde bariyer oluşturarak, ısınmayı engelleyen tüm tortu, kir ve katmanlar arındırılarak temizleniyor. Petek temizleme işlemi sonrasında temiz suyun rahat ve akışkan olarak tesisat içinde dolaşması sağlanıyor.

Zamanında bakım ve temizleme yapılmazsa petek içi ve diplerinde oluşan çamurlaşma, tortu ve kirler iyice kalınlaşarak sertleşiyor. Sertleşen katmanların temizlenmesi daha zor oluyor. Isınma veriminin hızla ve sürekli düşmesine neden olarak daha fazla enerji ve doğalgaz tükenmesini sağlıyor. Kombi tesisatına kireçli ve temiz olmayan su girişleri, petek yapısının, giriş ve çıkış tesisat bağlantılarının, kombi iç aksamının kireçlenmesine, bozulmasına ve sık sık arızalanmasına neden olur. Düzenli yapılacak bakımlarla sorun olan ve olacak tesisat gözden geçirilerek onarılır ve değiştirilir.

Kombi bakımlarında kombi ana kart bakım ve kontrolleri de yapılıyor. Kart arızaları kombinin çalışmasını engelleyen en büyük sorun oluyor. Onur Teknik Kombi bakım hizmeti içinde yer alan kombi kart bakımları ekonomik ve düşük maliyetlerle gerçekleştiriliyor. Kart değişimi masraflı ve yüksek maliyetli işlemleri gerektirdiğinden, kart onarım hizmeti sağlıklı, garantili ve düşük maliyetlerle yapılıyor. Kart çalışmıyorsa ikinci el kartlar garantili olarak temin edilerek monte ediliyor. Yapılan tüm işlemler ve aşamalar teknik, mekanik ve fiziksel tüm testlere tabi tutularak kontrol ediliyor. Yedek parça, bakım ve işçilik işlemleri garantili, ekonomik olarak yapılıyor. Arıza ve yaşanan teknik problemler için en düşük maliyetli çözümler oluşturularak sunuluyor.

Kombi Servis Çözümleri

Taşınma ve yenileme sırasında ihtiyaç duyulan kombi değişimlerinde, uzman teknik personel tarafından tüm montaj işlemleri teknik şartnamelere uygun olarak yapılır. Alanlarında sertifikalı ve eğitimli ustalar tarafından tüm işlemler en kısa sürede tamamlanıyor. Bakım, montaj, temizlik, onarım, tamirat ve montaj işlemleri, hızlı, süratli, anında ve mobil ekiplerle yapılıyor. Kombi tesisat temizleme işlemleri, detaylı, kapsamlı ve teknik olarak yapılıyor. Tüm işlemler Onur Teknik Kombi Servisi garantisi kapsamında kaliteli, profesyonel ve düşük bütçelerle gerçekleştiriliyor. Yılların deneyimi ve uzmanlığıyla hizmet veren firma müşteri önceliği ve memnuniyeti esasıyla hizmet veriyor.


İletişim Bilgileri

  • Aydınlıkevler Mh. Şebboy Sk. No:14/A Melikgazi / KAYSERİ
  • 0532 768 20 61
  • info@onurteknikkombi.com