Kayseri Kombi Bakımı

Kayseri Kombi Bakımı

Kombiler çok önemli evimizin sıcak bir ortam elde etmesini sağlayan ve sıcak su ihtiyacını da içinde barındıran evimizin ana unsurlarından olan cihazlardır. Kombilerimiz odamızda, ofisimizde vb. kışın hücrelere gönderilen ılık su ile çevremizi ısıtmaktan sorumludur. Kombi bakımı yapılması gerekmektedir. Kışın içimizi ısıtan, yazın ise her zaman yanımızda sıcak suyu bulunan bu cihazların kombi servis firmalarından temizlik ve kombi bakımı yaptırılmaktadır, özellikle petek temizliği kombilerimizin en önemli kısımlarından biridir.

Peteklerin dibindeki kalıntılar odamızdan, ofisimizden vb. çıktığımızda belli bir süre sonra kombinin performansını etkiler. Bu nedenle kombimiz tıpkı klima gibi altı ayda bir bakıma ihtiyaç duyar. Kombilerimizin bakımı altı ay içerisinde yapılmaz ise daha fazla fatura gelebilir. Zamanı gelince kombilerin bakımı yapılmaz ise sağlıklı çalışmaz. Bu durumda da ortaya sağlıksız sonuçlar çıkar.

Kış aylarında kömür, odun, soba ve duvar temizliği masraflarını ortadan kaldırmak için tasarlanan kombiler ısıtma ihtiyacını karşılarken yaz ve kış aylarında sıcak su sağlamak için kullanılmaktadır. Kış aylarında kombilerde yaz-kış ayarını düzenleyen vanalar çeşitli sebeplerle tıkanmakta ve yine bu aylarda doğalgaz radyatörleri ısınmamaktadır. Kayseri kombi bakımı hizmeti veren Onur Teknik firması, hizmet bedeli kapsamında planlı bakımın kesintiye uğramasından kaynaklanan hataları kısa sürede düzeltir ve gerekli incelemeleri de yapar.

Basınç ve voltaj problemlerini çeşitli kodlar ile kullanıcısına bildiren kombiler bölgesel elektrik arızaları ve yüksek voltajdan dolayı arızalanır ve çoğu zaman hiç çalışmaz. Olası tamirler Onur Teknik kombi firması tarafından kullanıcı bilgilendirilerek yapılır. Servis personeli tarafından kombinin periyodik bakımları olası arızaların önüne geçilerek sağlansa da kullanıcı, arızalardan dolayı büyük bütçeli maliyetlerden kurtulur.

Doğalgaz kombi tamir bakım işlerini ciddiye alan Onur Teknik güvenilir servis kadrosu ile teknik servis hizmeti sunmaktadır. Kullanıcının beklentilerinin kısa sürede karşılanması, onarım işleminin kısa sürede tamamlanması gibi pek çok işlemlerde müşteri memnuniyeti garantisi verilmektedir. Ayrıca teknik bakım sırasında değiştirilen yedek parçalar için müşteri en az 1 yıl garanti alır ve arızanın tekrar oluşması durumunda müşteriden ücret talep edilmez.

Firmamız her marka ve model kombiyi gönül rahatlığı ile tamir edebileceğinizden hiç şüpheniz olmamasını sağlamaktadır. Tecrübeli teknik uzman ekiplerin yardımıyla kombi bakımı, kombi ve petek temizliği gibi kombi için ihtiyacınız olan tüm hizmetlerde sağlıklı bir ortam yaratmanız için yanınızda olduğundan emin olabilirsiniz.

Kayseri Kombi Bakımı Önemi ve Neden Yapılması Gerekir?

Doğal gazın yaygınlaşmasıyla birlikte kombi kullanımı da yaygınlaşmaya başlamıştır. Kombiler insan hayatının çok önemli bir parçası haline gelmiştir. Uzun ömürlü kombi kullanımı için bakımlarına da özen gösterilmelidir. Kombinin periyodik bakımı hem hayati riskler açısından hem de ekipmanların uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir.

Kombi arızaları ve kombi tamiri durumlarında profesyonel destek, kombi bakımı konusunda ise uzman hizmetler almalısınız. Bu sürecin kombilerin ciddi ve maliyetli hasarlara yol açabileceğini göstermektedir. Bu cihazların yıllık düzenli bakımları arızaların önlenmesi ve gelecekte de performanslarının devam etmesi için oldukça önemlidir. Profesyonel niteliklere sahip kalifiye ustalar tarafından bakımının yapılması da çok önemlidir.

Kombi bakımı söz konusu olduğunda uzmanlar, üreticiler ve kombi bakım ustaları kombinin yılda en az bir kez temizlenmesini önermektedir. Düzenli bakım sayesinde kombi ekipmanınızın performansı daha da artacaktır. Aynı zamanda olası bir arıza önceden tespit edilerek sizi daha yüksek maliyetlerden koruyacaktır.

Kombiler hem iş yerlerinde bununla beraber evlerde sık sık kullanılmaktadır. Sıcak su ihtiyacının karşılanmasında mühim olan bu cihazlar bununla birlikte ortamın kış soğuklarına karşı daha da yaşanır hale gelmesinde büyük bir tesire sahiptir. Kombi bakım servisinden hizmet almak da bu bakımdan büyük bir ehemmiyet taşıyor. Kişilerin can ve mal güvenliği açısından bu cihazların periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekir.

Düzenli olarak kontrolleri meydana getirilen bir kombi uzun seneler doğalgaz arızası meydana getirmeyecektir ve doğalgaz tamiri önüne geçilmiş olacaktır. Aynı zamanda yüksek bir performansla emek vererek mekânlarınızı daha iyi ısıtılmasını sağlar. Bunların yanında iyi bir kombi bakımı yardımıyla cihazlarınız daha yüksek bir enerji tasarrufu ortaya çıkarır. Kombiler bakımı yapılmadığında insanoğlu açısından oldukça büyük riskler ortaya çıkarabilir. Gaz kaçağı, baca tıkanıklığı, patlama ve su kaçaklarına neden olabilmektedir. Bu durumda ciddi maddi ve manevi zararlara yol açabilmektedir.

Kendinizi bu tehlikelerden korumak için kombinizin bakımını düzenli olarak yapmalısınız. Doğalgaz, su kaçağı gibi risklerle karşılaşmamak için uzmanlardan kombi bakım hizmeti alınabilir. Kombinin bakımı, olası risklerin en aza indirilmesi ve kombinin verimli çalışması için çok önemlidir.

Kombilerin bakımları düzenli olarak yapılmadığı takdirde su geçirmezlik açısından ekipman yeterince performans gösteremeyebilir. Aynı zamanda, kireçlenme donmaya karşı daha duyarlı hale gelebilir. Kombinizin bakımı düzenli yapılmadığı takdirde gaz ve su kaçakları, ısıtıcıların yetersiz ısınması, performans düşüklüğü ve yüksek doğalgaz faturaları gibi problemler meydana gelebilir.

Ayrıca kombilerin iç kısımlarının aşırı tozlanması, cihazların yeterince sağlıklı çalışmamasına ve sıcak suyun istenilen sıcaklığa ulaşmamasına neden olabilir. Bu durum kombinin görevini yerine getirememesindeki en önemli etkenlerden biridir. Kombiler temizlik sırasında mutlaka kontrol edilmelidir. Gerekirse hücrenin temizlenmesi çok önemlidir.

Kombi Bakım Firması Onur Teknik

Kombi temizliği nasıl cihaz ömrü ile ilgiliyse, hücre temizliği de bir o kadar önemlidir. Kranklar üzerinde oluşan tortu, çamur, kireçlenme gibi etkenler kombi kış konumunda çalışırken sirkülasyon suyu pompası sayesinde kombi içinden geçer. Bu pompanın arıza çıkarması da kombinin sağlıklı çalışmasını engeller.

Kombi tamircisi olarak tecrübeli ve bakım esnasında olası doğalgaz arızalarını tespit edebilen Onur Teknik firmamız kombi bakımı açısından oldukça önemli hizmetler vermektedir. Kazan temizliği hizmeti de sunan firmamız bu süreçte aradığınız desteği en iyi şekilde size sağlayabilir. Her marka kombinin temizlik ve bakımını firmamız çalışanları en iyi şekilde yapmaktadır. Bu profesyonel kombi temizliği, doğalgaz arıza, doğalgaz tamiri ve malzeme temizliği ile cihazlarınızın ömrünü uzatmak firmanın amacıdır.

Kombi bakımı kaç yılda bir yapılmalı sorusu kombi kullanıcıları tarafından en çok sorulan sorulardandır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kombi üreticileri, kombi bakım uzmanları yılda bir kez yaptırılmasını önermektedir. Daha önce kombi temizliği işleminin neden yapılması gerektiğini ve kombi temizliği yapılmadığı takdirde neler olabileceğini sizlere bahsettik.

İnsanlar genellikle kombime yıllardır bakım yaptırmadım, hiçbir şey olmadı ya da hiçbir sorun olmadı gibi birçok cümle duyarlar. Bu aşamada işlem görmemiş kombiler, temizlenmiş kombilere göre daha fazla enerji tüketmektedir. Ayrıca kombi temizlik ücretleri de çok ciddi meblağlar değildir. Temizliği yapılmayan bir kombi, doğalgaz arızalarından dolayı önemli masraflara neden olabilir. Bir kombi tamircisi aracılığı ile kombi temizliği yapılırken bu ciddi ve maliyetli arızaların önüne geçilebilir.

Petek bakımı ne zaman yapılmalı, kombi bakım servisine nasıl ulaşabilirim sorularını insanlar sık sık sormaktadır. Bu soruya cevap olarak, kombinin en çok ihtiyaç duyduğumuz kış aylarından önce yapılması önerilir. Kombiye en çok ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda meydana gelen bir doğalgaz arızası hayatımızı alt üst edebilir. Bu nedenle alanında uzman bir teknik servisten hizmet almak her zaman avantaj sağlar.


İletişim Bilgileri

  • Aydınlıkevler Mh. Şebboy Sk. No:14/A Melikgazi / KAYSERİ
  • 0532 768 20 61
  • info@onurteknikkombi.com