Kayseri Kombi Yedek Parça

Kayseri Kombi Yedek Parça

Kış aylarının gelmesiyle kombi kullanımları artmaktadır. Kombi kullanımları esnasında kullanmaya bağlı bazı yıpranmalar ve hasarlar meydana gelebilmektedir. Bu yıpranma ve hasarlar sebebi ile kombinin performansı zayıflayabilir ve iyi ısı vermemeye başlar. Kombinin daha sağlıklı bir şekilde çalışması ve ömrünün uzun olması için düzenli olarak kombi bakımlarının yapılması gerekmektedir. Hem sağlığınız için hem de kombinizin ileride bozularak daha büyük masraflar çıkarmaması için bakımların aksatılmaması gerekir.

Kombi bakımı uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu sebeple alanında uzman bir ekibin kombilerinizin bakımı ile ilgilenmesi gerekmektedir. Onur Teknik olarak kombi bakımlarınızı büyük bir titizlik ile gerçekleştiriyoruz. Uzman ekiplerimiz planlanan zamanda evlerinize ve iş yerlerinize gelerek kombinizin bakımını eksiksiz bir biçimde gerçekleştirmektedir. Genel bakımlar esnasında bazen kombilerde beklenenden büyük sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ya da kombinin ömrü tamamen dolmuş olabiliyor. Böyle durumlarda kombinin bakımı yapılırken gerekli görülen parçaların yedek parça ile değiştirilmesi gerekmektedir. Kayseri kombi yedek parça değişim ve kombi yedek parça değişim işleriniz için bizimle iletişime geçebilir, hizmet ve tekliflerimiz hakkında ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

Kombi Yedek Parçaları Nedir?

Kombi yedek parçaları, kombinin bir parçasının tamamen bozulması durumunda yerine kullanılacak birebir aynı özelliklerde olan parçalara verilen isimdir. Kayseri kombi yedek parça, kombilerinde sorun yaşayan müşterilerin sorunlarının çözümünde kullanılan parçalardır. Peki kombi yedek parçaları nelerdir? Kombi yedek parçalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Gaz Valfı
 • Pompa
 • Fan
 • Basınç Anahtarı
 • Ana Eşanjör
 • Sıcak Su Eşanjörü
 • Üç Yollu Vana
 • Akış Şalteri Üç Yollu Swich
 • Prosestat
 • Limit Termostat

Kombilerde var olan arızaları belirlemek bu konuda uzman olan kişilerin görevidir. Arıza uzmanlar tarafından tespit edildikten sonra yedek parça değişimi yapmadan evvel müşterinin onayı alınır. Bizler Onur Teknik olarak yapacağımız işlemlerin tüm detaylarını müşterilerimiz ile paylaşmaktayız. Yedek parçanın kombi işleyişindeki görevini detaylı olarak anlatarak müşterilerimiz ile gerekli olan tüm bilgileri paylaşırız. Kombinin sağlıklı olarak çalışması için gerekli tüm işlemlerimizi tamamladıktan sonra kombinin genel temizliğini de yaparak tam çalışır halde ve eksiksiz olarak kombimizi müşteriye teslim ederiz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombilerin bakımı yılda en az bir kere periyodik olarak yapılmalıdır. Kombilerin bakımının düzenli olarak yapılması sorunsuz bir biçimde yüksek performansta çalışmasını sağlarken doğalgaz faturalarının da çok yüksek gelmesi engellemektedir. Bakımı yapılan kombiler sayesinde enerji tasarrufu sağlamış olur ve kombiler verimli bir biçimde çok daha uzun ömürlü olarak çalışırlar. Uzmanlar beklenmedik kazalardan kaçınmak, hesaplı ve güvenli bir şekilde ısınma ihtiyacını karşılamak için kombi bakımlarının ihmal edilmemesi gerektiği konusunda hemfikirdir. Kombi tesisat temizliği de oldukça önemlidir ve ihmal edilmemesi gerekir. Peki kombi bakımları nasıl yapılır? Sizler için kombi bakım işlemini sırası ile açıkladık:

 • Kombi bakımına başlamadan önce sıcak su kontrol edilir ve kaloriferin yeterince yanıp yanmadığı denetlenir.
 • Daha sonra kombide bir su sızıntısı var mı diye bakılır.
 • Ardından kombinin içi açılarak tozlanma durumu denetlenir. Tozlanma mevcutsa ve tozlanma seviyesi fazla ise kombide var olan tozlar güzelce temizlenir.
 • Hemen sonra kombi yapısı içerisinde yer alan elektrik bağlantı noktaları tespit edilerek gerekli olan kontroller yapılır.
 • Baca fanı kontrolleri ve temizliği yapılır.
 • Kombi içerisinde yer alan su boşaltılır.
 • Genleşme tankında bulunan havanın ölçümleri yapılır ve ölçüm sonucu düşük çıkarsa hava basım işlemi uygulanır.
 • Brülör ve yanma haznesi temizlenir.
 • Üç yollu vana, ateşleme iyonizasyon elektrodu ve fan temizliği titizlikle yapılır.
 • Gaz ayarının gerekli olan kontrolleri yapılır.
 • Mevcutta bir arıza var ise müşteriye bildirilir. Gelecekte çıkması olası olan sorunlar hakkında da bilgi verilir.
 • Arızalı parçalar müşteri onayı ile ek ücrete tabi olacak şekilde değiştirilir ya da mümkünse onarılır.
 • Kalorifer filtresi sökülerek temizlenir ve yeniden yerine yerleştirilir.
 • İşleme başlarken cihazdan çıkartılmış olan su yeniden cihaza eklenerek bar seviyesi 1.5 olacak şekilde ayarlanır.
 • Kombi sıcak su ve petek konumuna alınarak çalıştırılır.
 • Kombi sorunsuz ve eksiksiz bir biçimde çalışır vaziyette müşteriye teslim edilir.

Kayseri Kombi Yedek Parça Fiyatları

Kombilerin bakımı ve tamiri esnasında fark edilen ve onarılması mümkün olmayacak derecede hasar görmüş parçaların değiştirilmesi gerekir. Kombi yedek parçaları da bu noktada devreye girmektedir. Bu yedek parçaların sahip olduğunu kombi markasına özel olarak üretilmiş olmasına özen göstermek gerekmektedir. Orijinal olarak markanıza özel üretilen bu yedek parçaların fiyatları diğerlerine göre biraz daha pahalıdır. Fakat insan sağlığını göz önünde bulundurulduğunda bu fark önemsiz derecede küçük kalmaktadır. Bununla beraber kombi yedek parça değişimlerinde sabit bir fiyat tarifesi bulunmamaktadır.

Kullanılan kombinin markasından, değişimi yapılaması gerekli olan yedek parçanın türüne kadar pek çok etken fiyatlandırma üzerinde etkili olmaktadır. Onur Teknik olarak Kayseri kombi yedek parça konusunda sizlere en uygun fiyatlar ile hizmet vermekteyiz. Kombi yedek parçaların tespiti ve değişimi işlemlerini alanında uzman çalışanlarımız yapmaktadır. Alanında uzman ve profesyonel ekibimiz ile kombi bakımlarınızı ve yedek parça değişim işlemlerinizi uygun fiyatlara gerçekleştiriyor, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Kombi Bakımı ve Yedek Parça İhtiyacı

Yılda en az bir kez düzenli olarak bakımları yaptırılan kombiler daha verimli çalışırlar. Bununla beraber enerji tüketimleri az olur ve böylece kombi kullanıcılarına cep yakan faturalar gelmemiş olur. Aynı zamanda bakımı düzenli olarak yapılan kombiler insan sağlığı açısından da bir zarar teşkil etmemektedir. Bu bakımdan kombilerin bakımlarının ihmal edilmemesi gerekmektedir. Kombi bakımı esnasında ilk önce kaloriferin su sızdırma durumu, sıcak su durumu ve kaloriferin yanma durumu kontrol edilir. Daha sonra kombinin iç kısmı ve petek temizleme işlemleri titizlikle yapılır. Ardından da elektrik bağlantıları ile birlikte hat bağlantıları kontrolleri yapılır. Bu bakım esnasında zarar gören parçalar tespit edilir ve onarılıp onarılamayacağına karar verilir. Uzman ekibimiz tarafından parçanın onarılma ihtimali varsa en iyi şekilde onarma işlemi gerçekleştirilir. Şayet parça onarılamayacak durumda ise orijinal yedek parça ile değişim öneririz. Orijinal parça kombinin uzun ömürlü olarak ve sağlıklı bir biçimde çalışmasına yardımcı olur. Profesyonel ekibimiz tarafından müşterilerimize gerekli olan tüm bilgiler verilerek bizlere yöneltilen sorular cevaplandırılır. Daha sonra müşterilerimizin onayı ile yedek parça değişim işlemine başlar ve cihazı tertemiz bir biçimde, en sağlıklı şekilde çalışır vaziyette müşterilerimize teslim ederiz.

Kombi Tesisat Temizleme Nedir?

Yaşadığımız yerlerde ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için doğal gaz kullanımı yaygındır. Doğalgaz aracılığı ile suyu ve kaloriferi ısıtma görevini gören cihazlar ise kombilerdir. Kombilerin sağlıklı bir biçimde ve yüksek performansta çalışması için ise bakımlarının yapılması gerekir. Kombi tesisat temizleme işlemi de kombi bakımının olmazsa olmaz bir bölümüdür. Kombi derecesinin yükseltilmesine rağmen peteklerdeki ısının değişmemesi durumunda kombi tesisat temizleme işlemine ihtiyaç duyulur. Böylece hem enerji tasarrufu yapılır hem de evler hak ettikleri ısıya kavuşmuş olur. Sizler de firmamıza iletişim bilgilerinden ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


İletişim Bilgileri

 • Aydınlıkevler Mh. Şebboy Sk. No:14/A Melikgazi / KAYSERİ
 • 0532 768 20 61
 • info@onurteknikkombi.com