Kayseri Kombi Tamiri

Kayseri Kombi Tamiri

Kombi, doğalgazdan faydalanarak sıcak su kullanmayı ve ısınmayı sağlayan akıllı cihazdır. Kombiler ev ve iş yeri gibi kapalı ortamlarda kullanmaya uygundur. Son teknoloji ile donatılmış kombiler sessiz çalışıp çok fazla yer kaplamamaktadır. Kombiler farklı özellikte üretilmiş olup oldukça çeşitlidir. Piyasada yer alan kombi çeşitleri arasında konvansiyonel kombi, bacalı kombi, yoğuşmalı kombi, tek ve çift eşanjörlü kombi ve elektrikli kombi bulunur. Bu akıllı cihazlar kullanmaya bağlı olarak ya da farklı nedenlerden dolayı arıza çıkarabilirler. Onur Teknik Kombi firması olarak her marka kombimin tamir işleri hızlı ve kaliteli bir şekilde yapılmaktadır.

Kayseri kombi tamiri hizmeti veren firmamız farklı markaların verdiği arıza kodları konusunda deneyim sahibi olduğundan kısa sürede sorunu çözmektedir. Kullanıcı hatasından kaynaklı ya da kombinin kendi çalışma prensibinden oluşan arızalar servisimiz tarafından tamir edilip teslim edilmektedir. Kombi tamiri konusunda deneyimli bir firmadan destek alarak kombinizi güvenle kullanabilirsiniz.

Kayseri Kombi Tamiri Nasıl Yapılır?

Evlerde ve işyerlerinde sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılamak adına sürekli kullanılan kombilerin sorunsuz bir şekilde çalışması için deneyimli teknik servisimize başvurabilirsiniz. Kış mevsimi gelmeden yapılan periyodik bakımlar tüm kış boyunca rahat etmeyi sağlamaktadır. Kombi tamiri yapan teknik kombi firmamız hâlihazırda mevcut olan arızayı giderdikten sonra olması muhtemel arızaları da öngörüp çözüme ulaştırmaktadır. Tüm tamir ve bakımları yapılan kombiler daha uzun ömürlü olacağından enerji tasarrufu sağlar. Bu durum elektrik faturasındaki rakamın düşmesi anlamına gelir.

Kombi tamiri kapsamlı ve detaylı bir dizi tamir işlemlerini içerir. Kombi tamiri içerisinde petek temizliği de yer alır. Petek temizliği profesyonel ve teknik cihazlarla yapılmaktadır. Petekler temizlendiği zaman dışarıya daha iyi vererek ortamın sıcaklığının artmasını sağlar. Kombiler karmaşık bir sisteme sahip olduğundan alanında uzman ve eğitimli teknik elemanlar tarafından tamir edilmesi gerekir. Teknik kombi firmamızda görev alan teknik personelimiz her marka kombinin tamiri konusunda uzmandır. Aşağıda yer alan arızaları Kayseri kombi firması olarak çözüme kavuşturmaktayız:

· Kombinin çalışıp ısı vermemesi

· Kombinin patlamalı yanması

· Sıcak su açılınca peteklerin çok ısınması

· Peteklerin üstünün sıcak altının soğuk olması

· Kombinin su akıtması

· Kombiden sıcak su gelmemesi

· Kombinin ses yapması

· Basıncın artması ya da düşmesi

Kayseri Petek Temizliği ve Bakımı

Kayseri kombi servisi olarak profesyonel ve son teknolojik cihazlarla petek temizliği yapmaktayız. Peteklerin içindeki su ısındığı vakit tesisat içinde dolaşan su ısınarak yoğunlaşıp kirli suya dönüşür. Yoğun ve kirli su peteklerin alt kısmında tortu oluşturarak suyun rahatça dolaşımını engeller. Bu sebeple petekler yeterli derece dışarıya ısı aktaramaz. Uzman kombi tamiri servisi yapan firmamız bu durumu çözüp peteklerin daha iyi ısınmasını sağlamak için profesyonel petek temizliği ve bakımı hizmeti vermektedir.

Birçok kişi ara ara kombilerin kendi kendine durup çalışmadığından ve peteklerin yeterince ısıtmadığından yakınmaktadır. Örneğin 50 santigrat derece ayarlı kombiler sanki 30 santigrat derecede çalışıyormuş gibi ısı verir. Bunun nedenlerinden biri de yeterli derecede petek temizliği ve bakımı yapılmamasıdır. Petek temizliği yapılmadığı takdirde kombi ve kalorifer sisteminin çalışma performansı düşecektir. Kombiler doğalgazı yapmak suretiyle ısıttığı suyu tesisata dağıtan ve belli bir basınçla çalışma prensibi ile geliştirilmiş hassas cihazlar olduğundan eskimeye başladıkça arıza çıkarması olasıdır. Bu bakımdan kombiyi uzun süre verimli kullanmak için tamir ve bakım işlemlerinin periyodik olarak 6 ayda bir yapılması gerekir.

Kayseri Kombi Tamiri Servisi Kombi Arızalarını Nasıl Giderir?

Kombiler çeşitli nedenlerden dolayı arızalanıp çalışmamaktadır. Kayseri kombi tamiri yapan firmamız her türlü marka kombinin arızalarını kısa sürede giderip garantili bir şekilde teslim etmektedir. Kombi arızaları arasında su sızdırma, filtrelerin iyi temizlenmemesinden kaynaklanan sorunlar ya da ateşleme sisteminde problemler olabilir. Firmamız bu teknik arızaları gidererek ısınma sorununun ortadan kaldırılmasını ve sıcak suyun aktif olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Örneğin, kombinin termostatı düşük ayarda kalmış olabileceği gibi kaloriferde sıcaklığın ulaşmasını sağlayan ve dönüş hattında bulunan filtrede tıkanıklık olabilir. Böyle bir durumda petekler ve borular dahil olmak üzere filtreler de temizlenmelidir. Buna ek olarak giriş ve çıkış vanaların durumu da kontrol edilmelidir.

Kombinin su kaçırması ya da akıtması sorunu en sık karşılaşılan arızalardan biridir. Eğer kombi su kaçırıyorsa sisteme fazla su pompalanmış ihtimali vardır. Normalde 1,5 bar olması gereken su basıncı yüksek olduğu zaman kombi su akıtabilir. Firmamız arızanın kaynağını tespit etmek amacıyla su basıncı ayarını kontrol etmektedir. Kombinin su kaçırmasının diğer bir nedeni de tahliye borusu ya da genleşme tankından kaynaklanan bir sorun olabilir. Böyle bir durumda aynı peteklerden hava boşaltma işlemi gibi peteklerden su tahliyesi işlemi yapmaktayız.

Kayseri Kombi Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi tesisat temizliği kombinin verimli çalışması açısından oldukça önem taşır. Tesisatlarda sistem, kullanılan su, ısı ve oksijene bağlı olarak kapalı devre ısıtma sisteminde kireç, tortu ve çamurlaşma görülebilir. Tüm bu kirli partiküllerden dolayı kombinin çalışmasında problemler meydana gelebilir. Kombi verimli çalışmadığından ısı yükseltilerek ortamı daha fazla ısıtmaya çalışılır. Bu durum hem kombinin kendisine zarar vermekte hem de faturaya artış olarak yansımaktadır. Kayseri kombi tamir servisimiz özel kombi temizleme makinesi kullanarak kombi tesisatında var olan bütün tortu, kireç ve kalıntıları temizleyerek kombinin düzgün çalışmasını sağlamaktadır.

Kombi tesisatında oluşan tortular kombinin iç mekanizmasına taşınarak pompa ve eşanjör problemlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Kireç ve tortular nedeniyle eşanjör arzu edilen sıcaklık seviyesine ulaşamaz. Hatta bu tortular ve kireç nedeniyle petekleri yenilemek gerekebilir. Tüm bu sorunlarından üstesinden gelmek için firmamız profesyonel kombi temizleme makinesi yardımıyla kombi tesisatını bütünüyle temizlemektedir. Kombi temizleme makinesi kireç ve tortu oluşumunu önlemek için gerekli debiye sahiptir. Tesisatta yer alan su boşaltılarak sistem yeni su basılır. Tüm bu işlemler teknik servis ekibimiz tarafından kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapılıp tam teşekküllü temizlenmiş olarak tarafınıza teslim edilir.

Kayseri Kombi Tamiri Müşteri Hizmetleri

Kayseri kombi tamiri yapan Onur Teknik kombi firması olarak Vailant, Protherm, Buderus, Demirdöküm ve diğer markalardaki kombilerin tamirini, arıza tespitini, kombi tesisat ve petek temizlik işlemlerini yapmaktayız. Kayseri ve çevre bölgelerinde profesyonel hizmet sunan firmamız müşteri memnuniyetini esas alarak uzun yıllardır alanında uzman teknik servis ekibiyle çalışmalarına devam etmektedir. Kombinizde herhangi bir arıza meydana geldiği zaman dahili telefonlarımızdan günün her saati firmamıza ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kaliteli teknik servis hizmeti almak için hiç tereddüt etmeden firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kayseri kombi tamiri, petek temizliği, tesisat temizliği ve onarım işlemleri yapan servisimiz farklı markadaki kombilerin arıza kodları konusunda bilgili ve tecrübeli olduğundan kombinizde meydana gelen sorunu yerinde çözmektedir. Yerinde çözülemeyen ve detaylı işlem gerektiren bir tamir işlemine ihtiyaç duyulursa kombiniz firmamızda tamir edilip en kısa sürede adresinize kadar teslim edilmektedir. Uzman teknik servis elemanlarımız tarafından kombinizin bütçeye uygun fiyatlarla performansının artması sağlanmaktadır.


İletişim Bilgileri

  • Aydınlıkevler Mh. Şebboy Sk. No:14/A Melikgazi / KAYSERİ
  • 0532 768 20 61
  • info@onurteknikkombi.com